پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر
تحلیل آماری پروژه‌های مدیریت و مهندسی صنایع

تحلیل آماری مدیریت تحلیل GIS پایان نامه مدیریت
ارسال پیام
کانال تلگرام پارسمدیر
دانلود نرم افزار TOPSIS

دانلود نرم افزار تاپسیس TOPSIS

دانلود نرم افزار تاپسیس Smart TOPSIS Solver 3.2.0

واژه TOPSIS مخفف Technique for Order Preference by Similarity to Ideal Solution به معنی روشهای ترجیح براساس مشابهت به راه حل ایده‌آل است. برای مطالعه بیشتر به آموزش TOPSIS رجوع کنید. نرم افزار تاپسیس TOPSIS ویژه محاسبات تاپسیس و تکنیک‌های تصمیم گیری چندمعیاره MCDM و شاخه‌های آن MADM و MODM است. برای نصب نرم‌افزار تاپسیس سیستم شما باید مجهز به .net framework 4.5 باشد. اگر هنگام نصب نرم افزار با این خطا موجه شدید dotnetfx را با حجم 70MB دانلود کنید.

امکان محاسبه با 50 معیار و 100 گزینه

امکان ذخیره و بازخوانی فایل Excel 2003 تا Excel 2013

تولید خروجی کامل تمامی جداول و مراحل در فایل Word 2003 تا Word 2013 جدید

محیط کاملا فارسی

امکان محاسبه خودکار وزن با انتروپی شانون

امکان تولید داده بدون اریبی در هر رنج دلخواه جدید

ترسیم انواع نمودار هسیتوگرام و میله ای به صورت پیاپی و مرتب شده

امکان ذخیره نمودار تعیین اولویت به صورت تصویر PNG و JPG

بروزرسانی مداوم نرم افزار و بهبود نرم افزار به صورت رایگان


دانلود رایگان نرم افزار TOPSIS

دانلود دات نت فرمورک 4.5 الزامی

دریافت رمز نسخه کامل نرم افزار تاپسیس


آشنایی با محیط نرم افزار اسمارت تاپسیس

نرم افزار Smart TOPSIS دارای سه محیط نمایشی است. در محیط مربوط به شروع کار با نرم افزار شما میتوانید به تعریف یک پروژه جدید بپردازید. پروژه های قبلی خود را باز کنید و ویرایش نمایید یا با امکانات مختلف این نرم افزار آشنا شوید. برای شروع کار با این نرم افزار به سادگی می توانید روی گزینه «ایجاد پروژه جدید» کلیک کنید یا از منوی فایل گزینه پروژه جدید را انتخاب کنید. در این صورت یک ماتریس تصمیم تشکیل خواهد شد.

تحلیل آماری

طراحی ماتریس تصمیم و تنظیمات معیارها و گزینه‌ها

برای مثال ما یک ماتریس تصمیم با 7 گزینه و 20 معیار تشکیل داده ایم. وقتی شما روی گزینه ایجاد پروژه جدید یا مانند شکل زیر روی ایکون ماتریس تصمیم جدید + کلیک کنید آنگاه سه سوال از شما پرسیده می‌شود. مانند شکل زیر در قسمت شماره 2 عنوان مساله را وارد کنید. مثلا بنویسید پروژه انتخاب یک تامین کننده. در قسمت شماره 3 تعداد معیارها را وارد کنید و در قسمت شماره 4 تعداد گزینه ها را وارد کنید. برای مثال ما میخواهیم براساس 20 معیار 7 تامین کننده را ارزیابی کنیم. در نهایت روی تیک قسمت 5 کلیک کنید تا ماتریس تصمیم ساخته شود.

تشکیل ماتریس تصمیم

وارد کردن داده‌های واقعی یا ایجاد داده‌های تصادفی

اکنون به نمای ماتریس تصمیم وارد می شویم. در این نما شما می توانید با استفاده از منوهای موجود هر تعداد معیار یا گزینه را اضافه و کم کنید. یک ویژگی بسیار خوب و جدید این نرم افزار آن است که شما میتوانید داده سازی کنید و با فشار دادن یک دکمه داده های کامل و بدون اریبی تولید کنید. برای این منظور کافی است در نوار ابزار روی دکمه سیاه رنگ R کلیک کنید یا اگر مایل هستید خودتان داده های واقعی را اضافه کنید. در نهایت روی دکمه سبزرنگ و بزرگ کلیک کنید تا خروجی ها بدست آید.

ماتریس تصمیم تاپسیس

تعیین وزن: وارد کردن اوزان یا محاسبه خودکار با انتروپی

برای وزن دهی به معیارها بگذارید تیک آیکون S در نوار ابزار فعال باشد به این ترتیب وزن با روش انتروپی به صورت اتوماتیک حساب شده و گزارش می شود. اگر می‌خواهید اوزان را دستی وارد کنید روی آیکون M کلیک کنید. از منوی مقدار دهی نیز میتوانید تنظیمات وزن معیارها را انجام دهید.

اگر برخی از معیارها منفی است کافی است تا زیر معیار مورد نظر تیک منفی بودن را فعال کنید.

نمایش نمودارها و ذخیره آنها به صورت عکس

خروجی های نرم افزار در انواع و اقسام گراف ها و نمودارهای میله ای و هیستوگرام قابل مشاهده است. شما می توانید هر نمودار را به سادگی با فشردن یک دکمه در سیستم خود ذخیره کنید. تمامی خروجی ها براحتی قابل انتقال به فایل ورد است و تمامی ماتریس ها توسط خود نرم افزار به فایل ورد منتقل می شود.

انواع نمودار تاپسیس

انواع مختلف نمودار با این نرم افزار قابل ترسیم است:

1- نمودار هیستوگرام به ترتیب نام گزینه‌ها

2- نمودار هیستوگرام به ترتیب اولویت گزینه‌ها

3- نمودار میله‌ای افقی

4- امکان ذخیره هر نمودار به صورت عکس بر روی سیستم

خروجی نمودارهای تاپسیس

خروجی به صورت اکسل و ورد

تمامی محاسبات را می توان در فایل اکسل ذخیره کرد و مجدد آنها را باز کرد و ویرایش نمود. امکانات این نرم افزار واقعا بیشتر از یک نرم افزار ساده تاپسیس است و انواع نرم افزارهای تصمیم گیری چندمعیاره مشابه در پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر تولید شده و در اختیار شما قرار گرفته است.

درباره پارس‌مدیر

درباره پارس‌مدیر

پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر کانون اندیشه پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع است. آموزش روش تحقیق علمی مدیریت، آموزش نگارش پایان نامه و مقاله، آموزش و لینک دانلود نرم‌افزارهای تخصصی، راهنمای کامل ارشد و دکتری، خلاصه کتاب، پایگاه مقاله مدیریت و زبانکده مجازی در دسترس دانشجویان مدیریت و مهندسی صنایع قرار دارد.

پارس‌مدیر بزرگترین وب سایت ویژه دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی مدیریت و مهندسی صنایع است.

پذیرش و انجام تحلیل آماری

پایگاه قابل اعتماد پارس‌مدیر

شماره پشتیبانی: ۴۶۷۲۳۹۳ - ۰۹۳۷ ||| ۶۲۳۲۷۶۰ - ۰۹۱۲

برند پارس مدیر
Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com