پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر
تحلیل آماری پروژه‌های مدیریت و مهندسی صنایع

تحلیل آماری مدیریت تحلیل GIS پایان نامه مدیریت
ارسال پیام
کانال تلگرام پارسمدیر
نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک سندی است که برای قانونمندی کسب و کار الکترونیک توسط مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌نماید. مسئولیت صحت فعالیت کسب و کار اینترنتی و کلیه محتوای منتشر شده در وب سایت بر عهده صاحب کسب و کار اینترنتی می باشد. دارنده نماد اعتماد الکترونیکی، تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج درتعهدنامه نماد می باشد.

مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیک

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک ابتدا باید به سامانه نماد اعتماد رجوع کنید.

می‌توانید به صورت شخص حقیقی یا شخص حقوقی اقدام کنید.

افرادی که به عنوان اشخص حقوقی رجوع می‌کنند باید مستندات مربوط به شرکت و کسب‌وکار خود را ارائه نمایند. معمولا اخذ نماد اعتماد برای این دسته از افراد بسیار ساده‌تر است. اوراق قانونی شرکت و یا جواز کسب و همچنین محل فعالیت برای اشخاص حقوقی روشن است اما برای افرادی که به صورت حقیقی ثبت نام می‌کنند کمی دشوارهایی وجود دارد. احراز صلاحیت برای کسب و کار و فروش الکترونیک برای افراد کمی دشوار است اما نشدنی نیست.

راهکار تسریع دریافت نماد اعتماد الکترونیک اخذ نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای لوگو به رسانه‌های برخط هویت صاحب آن و صلاحیت وی را برای فعالیت‌ احراز می‌نماید. لیکن مسئولیت محتوای منتشر شده بر عهده صاحب رسانه برخط است. دارنده رسانه برخط ملزم به رعایت قوانین و مقررات و مفاد مندرج در تعهدنامه امضا شده توسط خودش است. برای دریافت نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال باید در ستاد ساماندهی ثبت نام کنید.

logo-samandehi

زمانیکه به ستاد ساماندهی رجوع کنید از شما خواهد خواست تا از سامانه سرآمد گواهی احراز صلاحیت را دریافت کنید. در اینجا نیز بوروکراسی‌های ادرای و از نوع الکترونیک وجود دارد. باید فرم‌های بلند بالایی را پر کنید و بعلاوه گواهی عدم سوپیشینه نیز الزامی است. مدارک را بارگذاری می‌کنید و پس از یک برهه زمانی چند ماهه نماد اعتماد الکترونیک صادر خواهد شد.

دریافت نماد اعتماد دوستاره

دریافت نماد اعتماد دوستاره بسیار ساده است. اگر به کسب‌وکار شما نماد اعتماد تعلق گرفت کافی است تا گواهینامه SSL را روی وب‌سایت خود نصب کنید. SSL یک پروتکل امنیتی استاندارد و رایج امنیتی برپایه رمزگذاری است که در آن داده‌های رد و بدل شده بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) توسط کلیدهای خاصی خصوصی و عمومی رمزنگاری (Encrypt) شده و در سمت دیگر رمزگشایی (Decrypt) می‌شود. برای دریافت پروتکل SSL نیاز به هیچ روند سخت و نفس گیر اداری نیست. خیلی راحت از میزبان وب سایت خود بخواهید تا با دریافت هزینه‌ای بسیار اندک این گواهینامه را بر روی وب‌سایت شما نصب کند.

درباره پارس‌مدیر

درباره پارس‌مدیر

پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر کانون اندیشه پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع است. آموزش روش تحقیق علمی مدیریت، آموزش نگارش پایان نامه و مقاله، آموزش و لینک دانلود نرم‌افزارهای تخصصی، راهنمای کامل ارشد و دکتری، خلاصه کتاب، پایگاه مقاله مدیریت و زبانکده مجازی در دسترس دانشجویان مدیریت و مهندسی صنایع قرار دارد.

پارس‌مدیر بزرگترین وب سایت ویژه دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی مدیریت و مهندسی صنایع است.

پذیرش و انجام تحلیل آماری

پایگاه قابل اعتماد پارس‌مدیر

شماره پشتیبانی: ۴۶۷۲۳۹۳ - ۰۹۳۷ ||| ۶۲۳۲۷۶۰ - ۰۹۱۲

برند پارس مدیر
Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com