پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر
تحلیل آماری پروژه‌های مدیریت و مهندسی صنایع

تحلیل آماری مدیریت تحلیل آماری مدیریت تحلیل آماری مدیریت
ارسال پیام
مدیریت عملکرد ارزیابی عملکرد

مقاله ارزیابی عملکرد و راهنمای پرسشنامه و پایان نامه مدیریت ارزیابی عملکرد

راهنمای نگارش پایان نامه ارزیابی عملکرد توسط اساتید سایت علمی پژوهشی پارس مدیر تهیه شده است. این مطلب تنها جهت راهنمائی نگارش پایان نامه برای دانشجویان است و هرگونه استفاده از آن بدون ذکر منبع تخلف از قوانین سایبری است. بویژه وبلاگ نویسها به هیچ عنوان مجاز به کپی برداری نیستند. مدیریت عملکرد را می توان مجموعه ای از اقدامات و اطلاعات تلقی کرد که جهت افزایش سطح استفاده بهینه از امکانات و منابع در جهت دستیابی به هدفها به شیوه ای اقتصادی توأم با کارایی و اثربخشی صورت می گیرد

مفهوم سازی مدیریت ارزیابی عملکرد

ارزیابی عملکرد برای مفهوم سازی ارزیابی عملکرد ابتدا باید به بیان اهمیت آن پرداخته شود. اهمیت ارزیابی عملکرد در تاثیر آن بر بهبود نیروی انسانی است. بنابراین در ابتدا باید مولفه‌های بهوبد نیروی انسانی شناسائی شود.

ارزیابی عملکرد ---> مولفه‌های بهبود نیروی انسانی ---> بهبود نیروی انسانی ---> بهبود و بهره‌وری سازمان

ارزیابی عملکرد برای نمونه به نحوه بیان مساله توجه کنید:

بی شک نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی است و از دیرباز سنگ بنای پیشرفت هر سازمانی بوده است. بهبود و بهسازی نیروی انسانی به منظور افزایش بهره وری سازمان همواره مد نظر هر سازمان انتفاعی و غیرانتفاعی است. به زعم صاحبنظران مدیریت و سازمان, ارزیابی عملکرد یک راه کار مناسب جهت بهسازی نیروی انسانی است. یعنی هدف از ارزیابی عملکرد باید بهبود و ارتقاء توانمندی کارکنان سازمان باشد (توماس ، 2010).

مدیریت سازمان جهت ایجاد سازمانی با نیروی انسانی کارامد و توانمند راهی جز توجه به امر آموزش، تقویت قدرت خلاقیت و ابتکار، بالا بردن روحیه و انگیزه، رشد شخصیت کارکنان و مسائلی از این دست ندارد. جهت دستیابی به این اهداف، در مرحله نخست عملکرد باید کارکنان به نحو مطلوب مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند و پس از مشخص شدن نقاط ضعف و قوت کارکنان در زمینه¬های فوق، نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام نمود. به عبارت بهتر با ارزیابی عملکرد باید در بهسازی و پرورش نیروی انسانی کوشید (مورگان ، 2007).


تعریف ارزیابی عملکرد

ارزیابی عملکرد پس از تعریف اهمیت ارزیابی عملکرد شما مرحله بیان مساله را انجام داده اید. در مرحله بعد باید به تعاریف نظری و مبانی تئوریک موضوع بپردازید.

ارزیابی عملکرد فرآیندی استراتژیک و یکپارچه است که با بهبود عملکرد افرادی که در سازمانها کار می کنند و با توسعه قابلیت های فردی و گروهی ، موفقیت پایدار سازمانها را فراهم می نماید (آرمسترانگ ، 1385).

ارزیابی عملکرد

مدل فرایند ارزیابی عملکرد


فرضیه های پژوهش

در بیان فرضیه‌های پژوهش ابتدا باید فرضیه اصلی را به صورت زیر بیان کنید:

فرضیه اصلی: ارزیابی عملکرد در سازمان مورد مطالعه بر بهبود وضعیت نیروی انسانی تاثیر دارد.

در بیان فرضیه های فرعی اثر ارزیابی عملکرد را بر عوامل موجد بهبود نیروی انسانی بررسی کنید. برای این کار لازم است عوامل مولفه‌های بهبود نیروی انسانی را شناسائی کنید.


مولفه‌های بهبود نیروی انسانی

شناسائی مولفه های بهبود نیروی انسانی براساس ادبیات پژوهش و مطالعات انجام شده پیشین صورت می‌گیرد. در این زمینه مطالعات متعددی در داخل صورت گرفته است. براساس این مطالعات می‌توان مولفه‌های بهبود و بهسازی نیروی انسانی را شناسائی کرد.


دانلود مقاله ارزیابی عملکرد همراه با مدل مفهومی پایان‌نامه

ارزیابی عملکرد، تعیین شکاف و ارائه راهکارهای بهبود با تاکید بر معیار توانمندساز فرآیندهای مدل تعالی EFQM سازمان

نویسندگان: دکتر محمدرضا شجاعی ، دکتر اکبر عالم تبریز و نیما نداف

چکیده: مقاله حاضر با توجه به اهمیت فرآیندهای سازمان در موفقیت آن به ارزیابی عملکرد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی به کمک معیار توانمندساز فرآیند مدل تعالی سازمانی EFQM پرداخته است. بر اساس نتایج حاصل عملکرد سازمان گردشگری و میراث فرهنگی از نقطه نظر معیار توانمندساز فرآیندها دارای شکاف است و باید استراتژی های مناسب در جهت خروج از وضعیت فعلی، تدوین و اجرا گردد.

دانلود متن کامل


بررسی تاثیر ارزیابی عملکرد بر بهسازی نیروی انسانی

نویسندگان: محمدرضا ضابط و آرش حبیبی

چکیده: در این پژوهش هدف بررسی تاثیر ارزیابی عملکرد بر بهسازی نیروی انسانی در ستاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران(ناجا) است. به این منظور پس از شناسائی عوامل موجد بهسازی نیروی انسانی و سپس شناسائی مولفه‌های ویژه هر یک از این عوامل در ستاد ناجا، اثر ارزیابی عملکرد بر هر یک از این مؤلفه‌ها مورد تحلیل قرار گرفته است. . براساس نتایج بدست آمده ارزیابی عملکرد در ستاد ناجا بر انگیزش، رضایت، گرایش به آموزش و ماندگاری کارکنان تاثیر دارد اما بر خلاقیت و نوآوری نیروی انسانی تاثیر ندارد.

دانلود متن کامل


مطالب مرتبط

مدیریت عملکرد سازمانی و مفاهیم آن

مدیریت عملکرد استراتژیک

ارزیابی مدیریت عملکرد : مدل ACHEIVE

ارزیابی عملکرد سازمان و مفهوم سازی آن برای پروژه های دانشجویی

ارزیابی عملکرد سازمان با رویکرد کارت امتیازی متوازن (BSC)

دریافت اصل مقاله کاپلان و نورتن در زمینه کارت امتیازی متوازن

پرسشنامه و مقاله ترجمه شده مدیریت عملکرد و کارت امتیازی متوازن

درباره پارس‌مدیر

پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر کانون اندیشه پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع است. آموزش روش تحقیق علمی مدیریت، آموزش نگارش پایان نامه و مقاله، آموزش و لینک دانلود نرم‌افزارهای تخصصی، راهنمای کامل ارشد و دکتری، خلاصه کتاب، پایگاه مقاله مدیریت و زبانکده مجازی در دسترس دانشجویان مدیریت و مهندسی صنایع قرار دارد.

پذیرش و انجام تحلیل آماری
  • تصمیم گیری چندمعیاره AHP-ANP-DEMATEL
  • تحلیل TOPSIS, VIKOR, ARAS, SIR, PROMETHEE, ...
  • تحلیل فازی و خاکستری
  • تحلیل آماری با SPSS
  • تحلیل آماری با LISREL, AMOS
  • پشتیبانی: ۶۲۳۲۷۶۰ - ۰۹۱۲
Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com